Menu

Teplovodní topení  

 

Teplovodní topení Eberspächer pracují nezávisle na motoru a přitom nabízejí dvojí užitek: předehřev interiéru vozidla a motoru.
Topné přístroje jsou integrovány do oběhu chladicí kapaliny motoru. Získaná tepelná energie se odebírá z vlastního vozidlového výměníku tepla a rozvádí se jako teplý vzduch přes stávající vzduchové kanály do interiéru vozidla. Zbytkovým teplem v chladicí kapalině se ohřeje motor. A v létě lze pomocí Hydronicu bez problémů realizovat nezávislé větrání.
Díky praktickým ovládacím prvkům – např. digitálním minihodinám nebo pokrokovému radiovému dálkovému ovládání – je komfort perfektní.

Teplovzdušné topení  

 

Teplovzdušná topení Eberspächer jsou nezávislá jak na motoru, tak i na vlastním tepelném hospodářství vozidla.
Nasávají chladný vzduch z interiéru vozidla nebo venkovní vzduch, ten ohřívají a poté ho distribují do interiéru vozidla.
Teplovzdušná topení jsou vynikajícím řešením pro užitková vozidla. Lze je montovat v kabině stejně dobře jako v zavazadlovém prostoru nebo pod podlahou.
Díky praktickým ovládacím prvkům, například digitálním minihodinám nebo pokrokovému dálkovému ovládání, je komfort perfektní.

Přihřívače  

 

Sada pro dovybavení PŘIHŘÍVAČE
 
Turbodieselová vozidla s optimalizovanou spotřebou a s motory s přímým vstřikem (a proto extrémně úsporná) vytvářejí pouze velmi malé ztrátové teplo, které lze využít pro vytápění interiéru. Pro vyrovnání tohoto nedostatku je řada vozidel standardně vybavena přihřívači firmy Eberspächer. Pro vás je tedy výhodné: Přihřívač je již připraven na přestavbu na plnohodnotné nezávislé topení. Sada pro dovybavení firmy Eberspächer dělá pak z přihřívače topení, které je nezávislé na motoru, a to za výhodnou cenu.

Ovládací prvky  

V kteroukoli dobu  máte příjemné teplo, čistá skla bez námrazy a proto vyšší bezpečnost: s praktickými ovládacími prvky máte Váš tepelný komfort vždy perfektně pod kontrolou.
Pomocí moderního dálkového ovládání EasyStart R+ s osvětleným displejem lze topení buď ihned spustit (ze vzdálenosti až 1000 metrů) nebo pohodlně naprogramovat.
Mezi ovládací prvky, které se instalují přímo do vozu patří nové minihodiny EasyStart T a miniregulátor pro topení AIRTRONIC.
Zkrátka: Eberspächer má pro všechny nároky na komfort připravenu vhodnou koncepci.

Výměníky tepla  

Naše jednoduché a energeticky úsporné výměníky doplňují nezávislé topení Eberspächer, nebo se montují přímo na motorový okruh.
Výměníky tepla slouží k převedení tepla z vody do vzduchu. Tvoří je výměník, ve kterém proudí teplá voda a ventilátor, který převádí teplo z vody na vzduch.
Eberspächer koncipuje a vyrábí širokou modelovou řadu výměníků přizpůsobených nejrůznějším potřebám, které odpovídají evropským silničním normám.
Je k dispozici široká výkonová řada od 2 000 do 10 000 W při 12 a 24 V, se sníženou úrovní hluku a nízkou spotřebou elektrické energie.
Výměníky tepla jsou testovány v laboratořích v extrémních podmínkách (vibrace), takže uspokojí rovněž specifické normy některých trhů (např. vojenské normy).